Stres w pracy

pic14797
Europejska kampania informacyjna 2014 – 2015 „Stres w pracy? Nie, dziękuję!”

 

Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy 2015

W dniach 19-23 października 2015 r. w państwach członkowskich UE obchodzony jest Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, będący zwieńczeniem kampanii informacyjnej pn. „Stres w pracy? Nie, dziękuję!”, prowadzonej w latach 2014-15 przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy i jej krajowe punkty centralne.

Podczas Europejskiego Tygodnia w całej Europie odbywają się przedsięwzięcia poświęcone zagadnieniom stresu zawodowego i innych zagrożeń psychospołecznych związanych z pracą. Informacje o nich można znaleźć na stronie: Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

W Polsce podczas Europejskiego Tygodnia:

  1. Informacje i artykuły nt. stresu w pracy pojawią się codziennie na Facebooku kampanii
  2. Ukaże się specjalne wydanie miesięcznika „Bezpieczeństwo Pracy. Nauka i Praktyka” poświęcone zagrożeniom psychospołecznym (21 października, wersja drukowana)
  3. Spot kampanii będzie można zobaczyć na monitorach LCD w placówkach medycznych grupy LUX MED w całej Polsce.

Link do strony polskiej edycji kampanii na Stronie CIOP

Ponadto 19 października w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym zostanie otwarta wystawa plakatów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie pn. „Praca a czas wolny”. Zapraszamy do oglądania i wykorzystania tych prac, których treść nawiązuje do zachowania równowagi między pracą z życiem pozazawodowym. Brak tej równowagi jest wskazywany jako jedna z przyczyn stresu zawodowego.

Link do strony z informacjami o plakatach.

Zapraszamy do przyłączenia się do obchodów Europejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

Każda osoba zainteresowana tematyką stresu może ze strony CIOP pobrać i upowszechniać:

  • Plakat kampanii
  • Stopkę do poczty elektronicznej
  • Przewodnik po kampanii

Materiały drukowane – plakat, ulotka i przewodnik po kampanii – są dostępne do momentu wyczerpania zasobów w Krajowym Punkcie Centralnym Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (poniżej dane do kontaktu)

                                                                                                                                                 

Dane do kontaktu: CIOP-PIB, Krajowy Punkt Centralny Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa, tel. 48 22 623 36 77, 623 37 22, e-mail: focalpoint.pl@ciop.pl