Bezpłatne anonimowe testy HIV

Przetestuj się na HIV bezpiecznie, bezpłatnie i anonimowo – od kwietnia na nowo działa Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Rzeszowie

Punkt, po kilkumiesięcznej przerwie, ruszył w starym miejscu, tj. w Przychodni Akademickiej Centrum Medycznego „Medyk” przy ul. Podkarpackiej 1 w Rzeszowie. Prowadzi go jednak nowa, inna organizacja: Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w zakresie HIV/AIDS „Jeden Świat” z Krakowa (które prowadzi taki sam Punkt również w Krakowie w Szpitalu Uniwersyteckim).

W PKD porad udzielają wykwalifikowani Doradcy, którzy w miłej i bezpiecznej atmosferze rozwieją wszelkie wątpliwości związane z ryzykiem zakażenia HIV, udzielą profesjonalnych porad przed i po teście, a także odpowiedzą na wszystkie pytania – nawet te najtrudniejsze. Pomogą również ocenić, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie testu, czy też podpowiedzą, jak zabezpieczać się przed zakażeniem.

Punkt czynny jest w każdą sobotę od godziny 11.30 do 16.00, przy czym dla zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem Punktu.

Więcej o Stowarzyszeniu na stronach internetowych Stowarzyszenia lub na naszej stronie Facebooka.

W Polsce od początku epidemii do końca stycznia 2015 roku wykryto zakażenie HIV u 18.748 osób, ale szacuje się, że jest to zaledwie 30% wszystkich zakażeń, a 70% osób zakażonych nie wie o swoim zakażeniu. W chwili obecnej z HIV można normalnie żyć, pracować, uczyć się, mieć partnerów i rodzinę, jednak warunkiem jest to, że trzeba o zakażeniu wiedzieć, aby móc się leczyć. Dlatego zawsze warto wykonać test!

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Krajowego Centrum ds. AIDS.